Beskrivelse
SKF sporkugleleje 6202/C3 er et højkvalitets leje, der har følgende specifikationer:
- Størrelse: 15 mm indvendig diameter, 35 mm udvendig diameter, 11 mm bredde.
- Type: Sporkugleleje, som er designet til at kunne håndtere både radiale og axiale belastninger. Denne type leje er meget alsidig og bruges i en lang række applikationer.
- C3: Dette betyder, at lejet har en større intern klarhed end standardklarhed. Den ekstra klarhed giver lejet mulighed for at udvide sig ved højere temperaturer eller større belastninger, hvilket gør det velegnet til applikationer, hvor der kan opstå termiske udvidelser.
Dette leje er ideelt til brug i applikationer, hvor både radial og axial belastning er til stede, og hvor der kan være behov for høj belastningsevne eller højere temperaturer. Det er et holdbart leje, som kan bruges i mange forskellige industrielle og mekaniske applikationer.
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.